O blogu

Celem blogu „Produkcja odzieży” jest edukacja osób zainteresowanych produkcją odzieży oraz usprawnienie ich pracy i kontaktu z producentami i dostawcami odzieży. Treści na tym blogu kieruję głównie do właścicieli marek odzieżowych, projektantów oraz wszystkich, którzy z produkcją odzieży mają do czynienia na co dzień.

O autorze

Nazywam się Mateusz Skwarka i pracuję w rodzinnym przedsiębiorstwie produkującym czapki dziewiarskie – PPHU Acer. Zajmuje się głównie kontaktem z Klientami oraz prowadzeniem projektów dotyczących kompleksowej produkcji czapek. Przez kompleksowość rozumiem dostarczenie do Klienta produktu gotowego na sprzedaż. Podczas mojej pracy obsługuję różnych Klientów. Niektórzy mają bardzo duże doświadczenie i wiedzą jak działa rynek odzieżowy. Tacy Klienci potrafią przesłać projekty i zrobić kontraktację nawet rok przed sezonem! Inni dopiero zaczynają działać w branży modowej i nie zawsze orientują się jak to wszystko działa. Odbija się to również na podstawowej znajomości procesu produkcji, który moim zdaniem jest kluczowy, jeśli Klient chce otrzymać dobry produkt we właściwym czasie.

Postanowiłem prowadzić tego bloga po to, aby pokazać drugiej stronie jak wygląda produkcja odzieży „od kuchni” oraz jakie są możliwości technologiczne. Wierzę, że moje posty ułatwią czytelnikom kontakt ze swoimi dostawcami, a poznanie różnych technologii wytwórczych zainspiruje ich do tworzenia nowatorskich i oryginalnych projektów odzieżowych.

Na początku skupię się na czapkach dziewiarskich i wszystkim co z nimi związane, ale w przyszłości nie wykluczam rozszerzenia tematyki o inne części garderoby i technologie.

Mateusz Skwarka

Mateusz Skwarka

Mój profil LinkedIn

Mój profil GoldenLine