Czapki wiosenne (bawełniane)

Czapka z sitodrukiemZima już praktycznie za nami, a w najbliższym czasie będzie coraz cieplej. Pomimo, że słońca mamy coraz więcej to temperatury nadal są odpowiednie, aby założyć nakrycie głowy. Jednak na typowe czapki zimowe z wełny lub akrylu jest już za ciepło, a na czapki z daszkiem za zimno. Idealnym rozwiązaniem są letnie czapki robione z bawełny lub poliestru. Świetnie nadają się na ten okres przejściowy. Zapraszam do przeglądu dostępnych czapek wiosennych.


Czapka bawełniana z domieszką elastanu

Najbardziej podstawowym modelem jest gładka czapka jednokolorowa z 4 lub 6 szwami u góry. Czapki takie wykonuje się ze dzianiny bawełnianej, która zwiera również elastan. Materiał taki jest elastyczny i dobrze pracuje na głowie. Jednak sama gładka czapka nie wydaję się najciekawsza i powstaje naturalne pytanie jak można ją wzbogacić. Możliwości mamy wiele:

Naszywki, skórki i hafty

Podobnie jak w tradycyjnych czapkach również do czapek wiosennym możemy doszyć różnego rodzaju naszywki, skórki lub jeśli trzeba nanieść haft. W przypadku haftu należy zwrócić uwagę czy lewa (brzydka) strona haftu nie będzie drapała w czoło. Czapki zimowe są z reguły dwuwarstwowe i pomiędzy tymi dwoma warstwami ukrywana jest brzydka część haftu. Hafciarnia może też dokleić od lewej strony specjalną tkaninę, dzięki której lewa strona nie będzie drapać w czoło. Poniżej kilka przykładów (czapki z haftami):


Aplikacje

Pod słowem aplikacje kryje się wiele zdobień: kryształki, dżety, metalowe zdobienia, wycięte kawałki skórki i tym podobne. Są one  najczęściej doklejane do czapek pod wpływem temperatury lub cięte laserem i dohaftowywane (np. elementy skórkowe). Aplikacje stonowane są najczęściej dodawane do eleganckich modeli dla kobiet, a te bardziej jaskrawe i krzykliwe (jak np. dżety ułożone w różne kształty) przeznaczone są dla dziewczynek. Poniżej kilka przykładów czapek bawełnianych z aplikacjami:


Sitodruk

Technika tak sama jak koszulkach. Na materiał przed uszyciem aplikujemy nadruk i potem całość zszywamy w czapkę. Sitodruk może zajmować mniejszą część czapki lub zakrywać całą jej powierzchnię. Najczęściej stosuje się sitodruk jednokolorowy, ale nie jest to regułą. Poniżej przykładowej zdjęcia czapek z sitodrukiem:


Czapki poliestrowe (z sublimacją)

Sublimacja to bardzo ciekawa technika nadruku pozwalająca nanieść na materiał wydruki prosto z komputera. Dzięki temu bez problemu możemy wydrukować na czapce ciekawe tekstury z naszych własnych zdjęć lub plików graficznych. Ze względu na wymagania procesu technologicznego do sublimacji stosuje się poliester. Materiał ten ma dwie strony: gładką święcącą oraz lekko puszystą (zbliżoną do polaru). Nadruki można robić na obu stronach: na tej gładkiej będzie on bardziej świecący, a na polarowej lekko matowy. Poniżej znajdziecie czapki z sublimacją pochodzącą z naszych zdjęć wakacyjnych: kamienie (sublimacja na stronie gładkiej) i kaktusy (sublimacja na stronie polarowej).


Jeśli jesteś zainteresowany produkcją czapek wiosennych zapraszam do kontaktu. W naszej firmie realizujemy takie zlecenia już od 50 szt.


Mateusz Skwarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *